KONST / Litografier / Färglitografi 13093547
*
nr 1309 3547
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi (f), "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 6/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:47:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 10:35:04
1
Vinnande bud
24/2 19:42:08
2
150 kr
24/2 19:42:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Reiner Schwarz
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Läs om budbetjänten
nr 1309 3547
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi (f), "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 6/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 10:35:04 | 1 | Vinnande bud |
| 24/2 19:42:08 | 2 | 150 kr |
| 24/2 19:42:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



